دعا درمانی

دکتر آلکسیس کارل فیزیولوژیست، جراح و محقق فرانسوی در کتاب نیایش خود درباره دعا درمانی می گوید:

در همه اعصار، اثر درمانی دعا، توجه آدمیان را به خود جلب کرده و در نیایشگاه ها و زیارتگاه ها اغلب از درمان بیماری ها گفتگو می شود. البته بیمارانی که با دارو یا خود به خود درمان پذیرند، شناختن اثر واقعی دعا دشوار است و فقط در مورد بیمارانی که تمام تلاش های درمانی بی نتیجه مانده، می توان درباره اثر آن قضاوت کرد. موسسه طبی لورد با نشان دادن امکان چنین درمان هایی خدمت بزرگی به عالم پزشکی کرده است.

دعا، گاهی اثر معجزه آسایی دارد. بیمارانی دیده شده اند که به ناگهان از بیماری هایی چون سرطان، عفونت کلیه، سل ریوی و استخوانی بهبود یافته اند.

کیفیت درمان تقریبا همیشه به یک شکل است و ابتدا با دردی شدید و سپس با احساس بهبودی همراه است و طی چند دقیقه یا حداکثر چند ساعت، نشانه های بیماری برطرف می شود و ضایعات بدنی التیام می یابد.

 هیچ گاه تا به حال چنین سرعتی در تجارب جراحان و فیزیولوژیست ها دیده نشده است. برای این که چنین حالتی رخ دهد، احتیاجی نیست که بیمار، خود دعا کند. کودکان خردسالی که هنوز سخن نمی گفته اند و یا کسانی که معتقد نبوده اند، در موسسه لورد شفا یا فته اند در شرایطی که درکنار آنان کسی در حال دعا کردن بوده است.

 در طول 40 یا 50 سال اخیر، شماره شفایافتگان لورد کمتر شده است زیرا بیماران، دیگر آن محیط پر از صفا و روحانیت قبلی را در اختیار ندارند. زائرین را اغلب سیاحتگران تشکیل می دهند و اثر دعای آنان نیز ناکافی و نارساست. چنین است نتیجه درمانی دعا که من با آن آشنایی قطعی دارم.

Suggested content: :  سطح بهينه استرس

در تاریخچه زندگی پاکان و اولیای حق حتی امروز نیز می توان نکات شگفت آوری دید.

 مجموعه این پدیده ها ما را به آستانه دنیای جدیدی راهنمایی می کند که کاوش در آن آغاز نشده ولی قطعا ثمربخش و شگفت انگیز است.

 آنچه را که امروز می دانیم این است که دعا به راستی آثار بزرگ و واقعی دارد و بایستی این حقیقت را بپذیریم که هرکس بجوید می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره آنلاین رایگان